Model: 6003
Kod producenta: 27644
Waga produktu: 8.1 kg
Gwarancja: 999 miesięcy
Realizacja zamówienia: 72 godziny
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Levenhuk

Model Levenhuk Skyline 76x700 AZ wykorzystuje najstarszą i najbardziej popularną konstrukcję układu optycznego – to zwierciadlany teleskop Newtona.

To doskonały wybór dla amatorów obserwacji nieba, którzy pierwszy raz wyruszają w podróż po zakamarkach wszechświata.

Teleskop Levenhuk Skyline 76x700 AZ jest bardzo prosty w konfiguracji i użyciu, zapewnia obraz wysokiej jakości, a co jeszcze ważniejsze, jest dostępny w rozsądnej cenie.

Konstrukcja optyczna teleskopu pozwala wyeliminować aberrację chromatyczną, która jest powszechnym zjawiskiem w przypadku większości refraktorów, zauważalnym szczególnie podczas obserwacji jaśniejszych obiektów.

Zestaw Levenhuk Skyline 76x700 AZ zawiera wszystkie elementy potrzebne do rozpoczęcia obserwacji. Lustro główne o średnicy 76 mm skupia nawet 100 razy więcej światła niż oko, dzięki czemu możesz obserwować wiele obiektów znajdujących się w Układzie Słonecznym i poza nim: kratery i morza na Księżycu, fazy Wenus, tarczę i cztery księżyce Jowisza, pierścienie Saturna, Tytan, gwiazdy binarne i gromady gwiazd, a nawet jasne mgławice i galaktyki.

Lustra teleskopu są pokryte specjalną powłoką ochronną zapewniającą trwałość przyrządu. Trwała i lekka tuba optyczna jest zamocowana na montażu azymutalnym wyposażonym w intuicyjny mechanizm regulacji ręcznej. Ponadto teleskop posiada statyw o regulowanej wysokości.

Szukacz optyczny 6x umożliwia proste odnajdowanie szukanych ciał niebieskich i ustawianie ich na środku pola widzenia. Do teleskopu dołączane są dwa okulary o długości ogniskowej 10 i 25 mm oraz polu widzenia 52°.

Po przymocowaniu do tuby optycznej okulary zapewniają odpowiednio powiększenie 70x i 28x. Szklane soczewki obu okularów są pokryte wielowarstwową powłoką zapewniającą dodatkową przejrzystość i ostrość obrazu.

Średnica tubusu ogniskującego wynosi 1,25", dzięki czemu umożliwia korzystanie z różnych dostępnych na rynku akcesoriów – możesz nawet przymocować inne okulary, aby uzyskać większe powiększenie (należy pamiętać, że maksymalne powiększenie tego teleskopu wynosi 152x).

Seria Skyline została stworzona dla miłośników obserwacji nieba, którzy szukają lekkiego i łatwego w użyciu przyrządu.

Początkujący i doświadczeni obserwatorzy z pewnością będą zadowoleni z możliwości teleskopów Skyline i dołączonych akcesoriów.


ZAWARTOŚĆ:

  -Optyczny tubus
  -Okulary SUPER 10, SUPER 25
  -Montaż AZ1
  -Statyw
  -Soczewka Barlowa 2x
  -Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna


  Dane techniczne:
  Konstrukcja optyczna: teleskop Newtona
  Powłoka układu optycznego: pełna, wielowarstwowa powłoka
  Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 76
  Ogniskowa, mm: 700
  Liczba przysłony: f/9,2
  Maksymalne powiększenie, x: 152
  Ograniczenie wielkości gwiazdowej: 11,4
  Próg rozdzielczości: 1,8"
  Średnica okularu: 1,25"
  Okulary: SUPER 10, SUPER 25
  Szukacz: 6x24
  Montaż: AZ1
  Statyw: aluminiowy
  Wysokość statywu (regulowana), mm: 670-1190
  Masa tuby, kg: 1,76
  Średnica lustra wtórnego, mm: 20
  Tubus ogniskujący: zębatkowy, 1,25"

  Polecamy