Model: 9979
Kod producenta: 67945
Waga produktu: 8.1 kg
Gwarancja: 999 miesięcy
Realizacja zamówienia: 72 godziny
Wysyłka: Wysyłka gratis!
Producent: Levenhuk

Levenhuk Blaze 50 posiada szeroki zakres powiększenia, od 15x do 45x, pozwala na obserwację bardzo odległych obiektów. Soczewka obiektywowa o dużej aperturze zapewnia doskonałą widoczność nawet przy słabym świetle (np. o zmierzchu). Wysokiej jakości optyka z wielowarstwową powłoką tworzy jasny i wyraźny obraz.

Luneta jest kompaktowa – można ją łatwo zabrać ze sobą poza miasto, aby prowadzić obserwacje. Dzięki lunecie Levenhuk Blaze 50 nie przeoczysz żadnego szczegółu, niezależnie od tego, czy przebywasz w mieście, czy poza nim!

Układ optyczny z pełną powłoką wykonany z wysokiej jakości borokrzemowego szkła BK-7 zapewnia wyraźny obraz z wysokim kontrastem i naturalnymi kolorami. Pryzmaty pokryte są srebrną powłoką, a soczewki niebieską. Minimalna odległość ogniskowania wynosząca jedynie 5 metrów pozwala na łatwe obserwowanie nawet bliskich obiektów. 

Jedną z zalet tej lunety jest przemyślana konstrukcja. Okular wyposażony jest w miękką gumową muszlę oczną, która chroni przed bocznymi odblaskami i zapewnia dodatkowy komfort podczas obserwacji. Wytrzymała obudowa jest całkowicie wodoszczelna.

Zestaw zawiera również poręczny futerał do przechowywania i transportu. Futerał chroni przyrząd przed wilgocią, pyłem i brudem. Nie musisz ściągać całego futerału do obserwacji, wystarczy go rozsunąć – jest to szczególnie przydatne w trudnych warunkach pogodowych lub polowych. Luneta umożliwia przymocowanie aparatu cyfrowego za pomocą pierścienia T i adaptera (dostępny osobno).

Obserwacje przy dużych powiększeniach wymagają większej stabilności zapewniającej maksymalną ostrość i wyrazistość obrazu. Z tego powodu luneta Levenhuk Blaze 50 dostarczana jest z metalowym statywem stołowym.


Zawartość zestawu:

  - luneta

  - metalowy statyw stołowy

  - ściereczka do czyszczenia

  - futerał do transportowania i przechowywania

  - instrukcja obsługi i karta gwarancyjna


  Dane techniczne:

  - materiał układu optycznego szkło BK-7

  - pełna powłoka układu optycznego(pryzmaty: srebrna powłoka; soczewki: niebieska powłoka)

  - średnica soczewki obiektywowej (apertura), 50mm

  - średnica soczewki okularu, 13mm

  - powiększenie, 15-45x

  - pole widzenia, 2,5-1,3°

  - oddalenie źrenicy wyjściowej, 15-11mm

  - makro, 5m

  - pole widzenia przy 1000m 43-22

  - posiada zastrzeżenia dotyczące wodoszczelności 

  - zakres temperatur, 0...+35°C

  - możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń aparat przystosowany do użytku z pierścieniem T M42 oraz adapter(dostępny osobno); przed zakupem sprawdź kompatybilność akcesoriów.

  - odległość od okularu do źrenicy, 3,3–1,1mm

  - średnica okularu 1,46" (37 mm)

  - mocowanie statywu

  - masa, 0,48kg


  Wymiary:

  38,5 x 16,5 x 9,5 cm.


  Waga:

  1250.

  Polecamy